O kampanii

Plecaki od Serca

Akcja Plecaki od serca

to II edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej skierowana do uczniów szkół podstawowych,
której celem jest przekazanie plecaków dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub społecznej.

 

Zasady akcji

 1. Zgłoś szkołę do akcji – jako reprezentant szkoły wypełnij Deklarację uczestnictwa i wyślij ją na adres kontakt@plecakiodserca.pl

  Pobierz deklarację uczestnictwa

 2. Od 16.04 wysyłamy do szkoły na ręce koordynatora akcji pakiet materiałów o akcji: ulotki, plakat, bony promocyjne, zawieszki z logo akcji.
 3. Koordynator akcji umieszcza materiały informacyjne o akcji w widocznym miejscu w szkole i zachęca uczniów do udziału w akcji.
 4. Z inicjatywy nauczyciela na zajęciach świetlicowych lub dydaktycznych uczniowie przygotowują 25 rysunków lub prac kreatywnych o dowolnej radosnej tematyce, które trafią do potrzebujących dzieci.Każda szkoła może przygotować więcej niż 25 rysunków, wówczas za każdą dodatkową pracę przekażemy nową pulę bonów.
 5. Każde dziecko za 1 rysunek otrzymuje 1 bon promocyjny, uprawniający do gratisowego piórnika EASY przy zakupie plecaka Easy w Sklepie Partnerskim, biorącym udział w akcji.
 6. W okresie od 16.04.2018 do 22.06.2018 wyślij na adres pocztowy Organizatora akcji 25 rysunków.

  Adres Organizatora akcji:

  SPOKEY Sp. z o.o.
  Al. Roździeńskiego 188C
  40-203 Katowice
  Z dopiskiem „EASY Plecaki od serca”
 7. Marka EASY za 25 rysunków lub prac kreatywnych przygotowanych przez uczniów, przekaże plecak marki EASY potrzebującym dzieciom, podopiecznym Dolnośląskiej Fundacji na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina”.

 8. Po zakończeniu akcji pierwsze 200 szkół, które zgłosiło się do akcji, otrzyma drogą pocztową dyplom z podziękowaniem z udział w akcji i produkty szkolne EASY o wartości 100 zł brutto.
 9. Bony promocyjne można realizować w Sklepach Partnerskich do 14 września 2018 r.

Pobierz deklarację uczestnictwa

Inspiracja do pomagania

EASY Plecaki od serca to projekt inspirujący dzieci i młodzież do niesienia pomocy potrzebującym koleżankom i kolegom. Zachęcamy uczniów do kreatywnej pracy, dzięki której przyczynią się do przekazania plecaków na potrzeby dzieci z biednych rodzin.

Pokazujemy uczniom, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości. Edukujemy w temacie wolontariatu i niesienia pomocy. Dzieci uczą się empatii oraz podejmowania decyzji z myślą o innych.

W ramach akcji do najbardziej potrzebujących trafią zebrane w szkołach prace kreatywne oraz przekazane przez organizatora plecaki. Pomoc kierowana jest do uczniów, którzy ze względu na trudną sytuację materialną lub społeczną potrzebują wsparcia w kompletowaniu wyprawki szkolnej.

Aktualności

16.04.2018

Akcja “Plecaki od serca” już ruszyła!

EASY Plecaki od serca: Narysuj szczęście, podaruj plecak! to ogólnopolska akcja skierowana do szkół podstawowych, której celem jest przekazanie plecaków potrzebującym dzieciom w zamian za rysunki przygotowane przez uczniów w szkołach. Cieszymy się, że przygotowana przez nas akcja jest doskonałą okazją do zaszczepienia wśród dzieci idei niesienia pomocy. Akcja trwa od 16 kwietnia do 22 […]

Czytaj więcej
Witryna korzysta z plików cookies Rozumiem